Samstag, 25. April 2015

najvažniji izazovi i ciljevi Bošnjaka do 2100 god.

1. Praviti što više Bošnjaka sa visokim genetskim potencijalom. Tako da bijela rasa ne izumre tako brzo i da Bošnjaci što brže dostignu cifru od 80% stanovništva na teritoriji BiH.

2. Osnivanje jedne jake Sigurnosne Agencije (odvojenu od bilo koje partijske struje, ne kao MOS i ne kao AID), koja će se brinuti o bošnjačkim interesima (BOS - Bošnjačka Obavještajna Služba), pošto su Bošnjaci trenutno jedini narod na svjeto koji to nema(sramota!)!

3. Preseljavanje Bošnjaka iz Srbije, Crne Gore i Kosova(i Gorane ako žele) u Bosnu zbog demografije i zbog zaštite tih manjina od asimilacije u Veliku Albaniju, koja će se nastaviti širiti do 2100 godine. Takođe i povratak Bošnjaka iz diaspore kada krenu građevinski ratovi širom Evrope.

4. Naseljavanje Dalmacije od Zadara do Herceg Novog. Zavisno od demografije Hrvata. Treba se popuniti vakuum, prije nego što to Albanci učine. To bi bila obnova teritorije, kojom je nekad vladao bosanski kralj Tvrtko Kotromanić.

5. U suradnji sa Hrvatima i Srbima, uspostavljanje zaštite protiv najezde Albanaca iz pravca Crne Gore. Jedna nova vrsta "Vojne Krajine" prema jugoistoku.

6. Razvijanje glavnog grada Sarajeva, sa ciljem da se tu nastani preko milion Bošnjaka.

7. Razvijanje sopstvene vojne industrije(obrambene svrhe), tako da nikad više ne budemo ovisni o uvozu.

8. Što veća neutralnost u slučaju nekih veliki ratova. Što da mi, kao mali narod idemo gubiti glave za nečije tuđe ciljeve, kao što smo to glupo radili u prvom i drugom svijetskom ratu.

9. Izbjegavanje bilo kojih međubošnjačkih sukoba.

10. Konstantno djelovanje protiv asimilacije u diaspori. Sačuvanje bosanskog jezika i genetskog pool-a.

Dienstag, 21. April 2015

Iranski Čuvari Revolucije u Bosni 1994

Prema više izvora, tek otvorenim kanalom za dopremu oružja preko Hrvatske, za samo nekoliko sedmica u BiH je stiglo oko 400 pripadnika iranske Revolucionarne garde (Pasdaran), te pripadnika iranske obavještajne službe VEVAK (Vezarat-e Ettela'at va Amniat-e Keshvar - Ministarstvo za obavještajnu djelatnost i nacionalnu sigurnost). Dvije sedmice nakon što su Washington i Zagreb dali dopuštenje za početak isporuka, UNPROFOR je izvijestio o pojavi jedinice Iranske revolucionarne garde koja samostalno djeluje u Bosni. Nekoliko dana ranije, Iran je za svog prvog ambasadora u BiH imenovao Mohammeda Taheriana, koji je ranije bio na službi u Afganistanu u vrijeme kada su vlasti u Teheranu tajno dopremale oružje tamošnjim pobunjenicima.

Mudžahedin tvrdi da su Bošnjaci u borbi bili kukavice

Domaća vojska je tokom našeg napada na Meščeme bila iza nas, čekajući da mi prvi probijemo hrvatsku prvu liniju, sakrivši se iza drveća. Oni su čekali da osvojimo tu kotu, da bi se onda i oni pridružili nama ili u slučaju poraza da bi krenuli u bijeg. 

Inače, domaća vojska, kao i bošnjački narod u čitavoj BiH, mislili su da su strani mudžahedini došli izdaleka da ratuju u okviru Armije BiH samo zbog toga da bi nastradali u Bosni. Zbog toga su nas uvijek gurali ispred sebe u svakom vojnom napadu u kojem smo učestvovali, da bismo mi počeli prvi udar i da bismo izazvali najžešću reakciju, odnosno kontranapad na nas, a ne na njih.

Drugačije rečeno, kada bismo mi osvojili pobjedu, ta pobjeda bi pripala njima, jer smo se mi borili na njihovoj strani i sve što smo osvojili vojnim načinom, bilo je njihovo i pod njihovom kontrolom, bilo da je to neka planina, selo ili nešto slično. Osim toga, mi smo primali metke u toku napada, a ne oni, jer smo uvijek bili na prvim udarima, a oni nedaleko iza nas, sakriveni iza drveća, što znači da je naš gubitak za njih bio kao signal i malo vremena da bježe nazad, dok ih naše grupe pokrivaju i štite od metaka tokom bijega.

Napad na selo Kao što sam naveo, zauzeli smo prvu borbenu liniju HVO-a na Meščemama. Bošnjački vojnici su tada napustili svoj položaj iza drveća i pridružili se nama, ali tek kad su se uvjerili da je teren čist i da je opasnost otklonjena.

Ali Hamad - U Mrezi Zla

Senahid Hadžić (27.7.1969 - 25.3.2009)

Dokumentarni film Nijedna kuca kao svoja - Bosna i Hercegovina, Teocak 1995 - Mike Kirsch
 

Turska banda zaradila milione maraka švercom cigareta

1993. godine su u BiH stigla dvojica Turaka, to su Kemal et-Turkij, zvani Kemo i Handala et-Turkij sa još nekoliko njihovih zemljaka, te da su u tom periodu bili smješteni u nekoj muzičkoj školi u Zenici. Učestvovali su u ratu u okviru Armije BiH pod komandom Trećeg korpusa. Takođe sam spomenuo da su bili u dobrim odnosima i redovnim kontaktima sa stranim mudžahedinima iz Odreda "El-Mudžahedin". Kako su mi lično potvrdili Kemal i Handala, došli su u BiH sa namjerom da pruže pomoć i zaštite napadnuti bošnjački narod od kandži hrišćanskih agresora. 

Dakle, Kemal i Handala, koji su bili u dobrim odnosima sa generalom Sakibom Mahmuljinom, organizovali su jednu kriminalnu grupu koja se počela baviti pomenutim ilegalnim poslom. Ta grupa je uz pomoć nekoliko domaćih osoba uspostavila trgovinski kontakt sa srpskim vojnicima na Vlašiću. Oni su više puta kamionom išli ka Vlašiću, uz prisustvo domaćih pomagača, gdje su kupovali od srpskih vojnika ogromne količine raznih vrsta cigareta, odnosno onoliko koliko je moglo stati u kamion. 

...dok je pomenuta kriminalna grupa imala ogromnu zaradu, koja se kretala u milionima njemačkih maraka. 

Pričalo se među skoro svim stranim mudžahedinima koji su bili prisutni u tom periodu kako su Kemal i Handala imali pismeno odobrenje od generala Sakiba Mahmuljina za pomenuti šverc.

Kako se sjećam, krajem 1994. godine policija je zbog meni nepoznatih razloga tražila Kemala i Handalu sa namjerom da ih liše slobode, ali nisu uspjeli jer su se pomenuta dvojica skrivala u Vatrogasnom Domu Zenica, odnosno u sjedištu Odreda "El-Mudžahedin". Ebu el-Haris el-Libij je izjavio da po nikakvoj cijeni nebi policiji predao pomenutu dvojicu Turaka i da će ih štititi ako treba do zadnje kapi krvi. On je angažovao vozilo koji ih je prebacilo u Sarajevo, gdje im je ranije obezbijedio siguran odlazak iz BiH sa sarajevskog aerodroma.

Ali Hamad - U Mrezi Zla

Donnerstag, 16. April 2015

englesko-francuski plan rascijepanja Turske 1920

Po englesko-francuskom planu Turska je se trebala 1920 svesti na Pašaluk oko Ankare. Al su zaboravili na jednog čovjeka imena Kemal Paša!!!

Donnerstag, 9. April 2015

Mittwoch, 8. April 2015

Hezbollah na Sirijskom Ratištu od 2013

Hassan Nasrallah: Da nismo intervenisali 2013 u Siriji, ISIS bi danas bio u Bejrutu.

"Hezbollah je krenula u Siriju, da zaštiti svetinje od najmrže Armije - nemojte nas sad optuživati."

Hezbollah gazi Džabhat al-Nusru - ulične borbe Kusajr 2013
Straßenkämpfe der Hizbollah Guerilla in Qusayr 2013

Hezbollah šalje Nusri granate - Kusajr 2013

Sonntag, 5. April 2015

Muslimović i Mahmuljin osujetili obračun sa Mudžahedinima 1995

Generali Mehmed Alagić i Rasim Delić su tražili da se "raščišćava sa kriminalom, ratnim profiterstvom ili bilo kakvim ekstremizmom, čime se u suštini podriva borbena sposobnost i ugled naše Armije".

Operacija "Vranduk" 1995

Za razliku od Sakiba Mahmuljina, zapovjednik Sedmog korpusa ARBiH Mehmed Alagić imao je jasan stav da se problemi s mudžahedinima nikako ne mogu riješiti političkim pregovorima, već poduzimanjem radikalnih mjera. General Alagić je, u tom smislu, bio spreman da u realizaciju akcije „Vranduk“ uključi vojnike Sedmog korpusa, ali je prethodno inzistirao na odobrenju državnog i vojnog vrha.

Izetbegovićev je neformalni izaslanik na pregovorima bio u to vrijeme najmoćniji vojni obavještajac general Fikret Muslimović, koji je, po svemu sudeći, i presudio da do obračuna s mudžahedinima nikada ne dođe. Na sastanku koji je održan 15. maja 1995. Muslimović je podržao Mahmuljina, predlažući da se incidenti sa stranim dobrovoljcima rješavaju „političkim djelovanjem“.

kada je zapovjednik Armije BiH Rasim Delić od Komande Trećeg korpusa, također, tražio da se postrojbe sastavljene od stranih državljana stave pod efikasnu kontrolu. U dopisu koji je Komandi Trećeg korpusa ARBiH uputio 9. decembra 1993., general Delić je naredio poduzimanje neophodnih mjera na rješavanju problema sa mudžahedinima, unatoč njihovom vojnom angažmanu.